Ženy za Atlantikom jasali, dočkali sa úžasnej módnej novinky. Američanky boli v roku 1940 na svete prvé, ktoré si v obchodoch mohli kúpiť nylonové pančuchy.
Každý sa stretol s kreténom a túžil po odplate. Profesor psychológie Robert I. Sutton v knihe Ako prežiť kreténov varuje: "Nedajte sa pomýliť. Bojovať s kreténmi je riskantná záležitosť."
Slovensko malo kedysi okolo dvetisíc bačov. Zostala z nich hŕstka, 50 - 60 takých, čo sú skutočnými pokračovateľmi hrdej a váženej profesie.
Tendencia zaobchádzať s ľuďmi ako s odpadom sa v posledných rokoch neskutočne rozmáha, tvrdí Robert I. Sutton, profesor psychológie na Stanforde a autor knihy Ako prežiť kreténov.
Už štyri roky platia na Slovensku povinné kvóty, ktoré rádiám predpisujú, koľko domácej hudby majú vysielať. Čo urobí nová vláda, ktorá chce kvóty prehodnotiť?
Kedysi bolo samozrejmosťou vedieť šiť, štrikovať či háčkovať. Po revolúcii táto činnosť zanikla, ale v poslednom čase dostali ručné práce zelenú. Aj vďaka koronavírusu.
Podľa komunistických hesiel mal byť večne živý. Na stopäťdesiate výročie narodenia Lenina chceli jeho nasledovníci ukázať, že je to stále tak. Je?
Stovky ľudí pred rokom 15. apríla na nábreží Seiny v šoku bezmocne sledovali ohnivú drámu. Z nádhernej katedrály Notre-Dame v Paríži sa škriabali plamene.
Výstavu poistili až na štyri miliardy eur. Nečudo. Na steny rímskeho múzea zavesili obrazy jedného z najslávnejších majstrov. Pripomenuli päťsto rokov od smrti slávneho Rafaela.
Takmer 400 gramov. Toľko vážil najstarší vták, ktorého skameneliny sa vedcom podarilo nájsť. Zázračné kura, ako ho prezývajú, má približne 67 miliónov rokov.
Kedy sa toaletný papier začal používať na Slovensku? Je možné, že až začiatkom minulého storočia. Aj to najskôr v úradoch a majetnejších domácnostiach.
Potrebujú ho všetci. Chudobní aj bohatí. Obyčajní aj králi. Čo sa deje s toaletným papierom v čase koronavírusu? Na Slovensku ho máme dosť, ale na západe...
Nosenie rúšok je najmä v niektorých ázijských krajinách spoločenskou nutnosťou a v situácii terajšej pandémie je ich absencia neprijateľná a dokonca sa trestá.
"Ako Európanka sa hanbím. Ale hlavne sa hnevám," napísala Caroline Willemenová, bývalá koordinátorka organizácie Lekári bez hraníc v utečeneckých táboroch.
Slovenský vinársky svet obletela stručná, ale veľmi dôležitá správa. Na najväčšej medzinárodnej súťaži vín v Prahe Prague Wine Trophy slávili naše vína úspech.
Predstavte si tú situáciu. Princ Charles sprevádza po svojom sídle v špičkových slovenských vedcov. Spolu kontrolujú, ako sa darí brestom zo Slovenska.
Desaťročia sa o svojom unikátnom písomnom svedectve nikomu nezdôverila. Nechcela si otvárať jazvy na srdci; prežila peklo v nacistickom Auschwitzi.
Túžite po štýlovom oblečení, ale nechcete plytvať peniazmi? Eva Stančeková a Dominika Horňáková ponúkajú jednoduché riešenie - oblečenie si požičajte.
Britský denník The Guardian sa na prelome rokov opýtal čitateľov, o akých témach by chceli čítať v roku 2020.
Stretne sa kňaz, imám a rabín… Znie to ako začiatok vtipu, no skutočne sa stretli pred asi dvomi mesiacmi s umelcami a ďalšími brigádnikmi v zrúcanine synagógy.
Po viac ako 8 rokoch by sa mohol na svete objaviť nový štát. Zatiaľ naposledy vznikol v Afrike v júli 2011 oddelením od Sudánu Južný Sudán, 193. člen OSN.
Kotol ako pre ľudožrútsku hostinu, zmestí sa tam viac ľudí. Toto "čertovské spa" je nápad, ktorý na Slovensko prišiel z Ukrajiny. Tam mu hovoria "čan".
Na parkoviskách to vrie? Treba postaviť nové. Zhoršujú sa zápchy? Nech sa dorobia ďalšie diaľnice a obchvaty. To sú riešenia pre autá. Ale čo riešenia pre ľudí?
Stane sa to, ak štát, samosprávy a obyvatelia nezačnú brať vážne klimatickú krízu. Ak neprestanú plytvať energiami a odpadom.
Slobodný slovenský vysielač bol pred 75 rokmi aj jedným z najefektívnejšie pôsobiacich rozhlasových médií svojho druhu.