Keď som bola malá, vždy som pozerala, či niekde nesedí sokol. V tej dobe bol sokol iba vták a v starých stromoch neďaleko Hlbokej by ich človek aj očakával.
Čínska ľudová republika 1. októbra oslavuje 70. rokov. Sedem desaťročí, ktoré poznačili katastrofálne komunistické experimenty, ale aj vstup medzi ekonomickú elitu,.
Mária Tóthová Šimčáková je detská psychologička. Už niekoľko rokov je odbornou garantkou projektu Deti na nete.
Zverejňovanie fotografií detí na sociálnych sieťach sa začalo pred viac ako desiatimi rokmi. Vtedy sa k Facebooku pripojila prvá generácia rodičov.
Keby nám bol ešte pred desiatimi rokmi niekto povedal, že dospelí sa mestom budú preháňať na kolobežke, asi by sme si ťukali na čelo. Kolobežka je predsa pre deti!
Čierna „náckovská“ kanada drví Múzeum Slovenského národného povstania. Čo to má znamenať?!
Dominika mala takmer symbolických 33 rokov, keď si v pravom prsníku našla hrčku vo veľkosti hrášku.
Na Slovensko pritiahla známeho blogera a spisovateľa Huga Jacometa, s ktorým sa Pravda zhovárala, tvorba krajčírskeho salónu rodiny Mucskovcov.
Na Slovensku sa čoraz viac darí donedávna nedostupným mediteránnym rastlinným druhom. Patrí k nim aj antická moruša čierna, pôvodom z Iránu a Turecka.
Houston, tu základňa Tranquility. Orol pristál. Týmito slovami hlásil americký astronaut Neil Armstrong prvé pristátie človeka na Mesiaci.
Ako sa s potravinami obchoduje na burzách? Ako sa jedlo dostane do supermarketu? Odkiaľ pochádza lyžica a prečo sa paličky v Japonsku nesmú oblizovať?
V časoch, keď si rozhlas ešte len získaval meno vo svete elektronického šírenia informácií, ukázalo sa, že poslucháčov priťahuje predovšetkým hudba.
História firmy ZDA Partizánske sa začala písať ešte v roku 1938. Príbeh muža, ktorý stojí na jej čele teraz, je však rovnako fascinujúci.
Zhovárame sa s MUDr. Danou Šedivou, súdnou znalkyňou v odboroch psychiatria a sexuológia, z ambulancie PSYCH-MED v Trnave.
Ako hovorí známa sexuologička Danica Caisová: V minulosti bola sexuálna túžba veľká a možnosti jej realizácie malé. Dnes je možností veľa a túžba je malá.
Viete, že Sigmund Freud, známy zakladateľ psychoanalýzy a najcitovanejší psychológ 20. storočia sa narodil v meste Příbor?
Najlepší priateľ človeka? Rodinný miláčik? Kdeže! Pre ľudí v Jü-line znamená pes iba mäso. Lahôdku, ktorou sa kŕmili už čínski cisári.
Uznávali ho obyčajní ľudia s minimálnym vzdelaním i najštudovanejší akademici. Všetkým totiž umožnil snívať.
V Spojenej školy na Tilgnerovej ulici v Bratislave je vo vestibule vitrína plná športových úspechov – poháre, medaily, diplomy.
Pozor! Hrozí nám obezita! A to už od útleho veku. Deti sedia pri počítačoch, telefónoch, pri obrazovkách. Sú vraj lenivé a grambľavé.
Kedysi preslávené kúpele na úpätí severného svahu vrchu Prašivá v Nízkych Tatrách dnes pripomínajú ukrajinskú Pripiať, miesto duchov.
Na najväčšom stavenisku v strednej Európe pracuje aj mladá inžinierka Zuzana Poljaková, ktorá na tému Stanica Nivy písala aj diplomovú prácu.
Leonardo da Vinci dal svetu Poslednú večeru. Akademický maliar Stano Lajda ju „servíruje“ po 500 rokoch od smrti majstra v Oravskej galérii.
"Doktor Rasti", ako ho v zahraničí volajú, je nielen odborník na cestovateľskú medicínu a epidemiológ.
Zakaždým, keď si začnem o svojom českom národe príliš veľa namýšľať a považovať negativistov za zbytočne pesimistických, viem, že je čas naordinovať si liek.