V tieni tohto stromu sa odohral jeden z najznámejších atentátov. Vďaka stromu vína a mlieka prežili ľudia pri Stredozemnom mori.
Do najdivokejšieho kúta Slovenska, kde sa to hemží medveďmi, vlkmi, kde sa človek bojí vojsť, vypustí Roman Kostúr kone, kravy, ovce. Len tak, navoľno.
Marek Madro ponúka celú paletu trápení a bolestí. A ľudia si ochotne berú! „Daj! Ja chcem stres!“
Všetkých kritikov a pochybovačov dokonale umlčal a v Katare sa dostal na futbalový trón - Lionel, Peking v maskách, Vianoce v Ríme, Múzeum mučenia v Petrohrade...
A čo je pointa? Že kúp si "jointa!"
Lekári si vybojovali vyššie platy, ako majú ich českí kolegovia. Postupovali pritom podľa ich scenára spred 12 rokov. Česi ho vtedy čiastočne odpozorovali od Britov a Poliakov.
Žena s respirátorom na ulici Pekingu, Petra Vlhová po slalome v Sestriere, ruské koleso v Kyjeve, kitewinging, Mickey Mouse v Tokiu...
Lopty na predaj v Bolívii, nízka oblačnosť vo Whistleri, fotenie v Gaze, indickí farmári zbierajú zeleninu...
Múzeum je známe najmä zbierkou siamských dvojčiat.
Adventné trhy na Slovensku aj vo svete, regata v Taliansku, postavičky v Japonsku...
Turistickí sprievodcovia čakajú na návštevníkov v Gíze, plameniaky hľadajú potravu v soľnom jazere, bežkyňa vzdoruje živlom vo Washington Parku, Tatranský ľadový dóm...
Nevieme, ako vyzerá fungujúca krajina. Nepoznáme jej príbehy. Pretože na Slovensku máme zvieratá stále v prchavých množstvách. Ale je tu šanca.
Reportáž o tom, ako zabíjame všetko život v slovenských riekach.
Nový železničný most cez rieku Sáva, regionálny vlak prechádza lesom regiónu Taunus pri Wehrheime, plátky paprík ''Piquillo'' v Puente La Reina, prechádzka na pláži Coronado v Paname.
Človek v dobrej viere odovzdá obnosené šatstvo charite. V skutočnosti môže sýtiť najdesivejší „organizmus“. Dandoru.
Jenny Rouseová pádluje na paddle boarde počas podujatia Witch and Warlock Paddle, davy sledujú sedem metrov vysokého Con Mora, zelenina na nedeľnom trhu v Lahore, doprava v Kalkate...
Vznik Československa má stále nezodpovedané otázky, a to si pripomíname už jeho 104. výročie. Prežilo by, keby existovalo ako voľný zväzok dvoch štátov?
V Salzburgu sa dá vždy objaviť niečo nové. Možno ho navštíviť ako mesto Mozarta a dejisko slávnych Salzburger Festspiele, ako gurmánsky raj, kde si človek pochutí na Mozartových guliach.
Yohandry Colina za olejom zafarbenou plachtou na lodi, most ponad vodu Flechs, oblak mydlových bublín v Tallinne...
Členovia tanečnej skupiny Teresa Danza Contemporanea, nepodarený trik na bicykli, prestávka v Pekingu...
Vzbĺkne celý tatranský hrebeň. Valasi neprinášajú Slovensku len to slovenské - bryndzu, fujaru, valašku. Prinášajú oheň. Ale limba v Tichej doline prežije.
Max Verstappen na okruhu Suzuka, obhliadka hradu Červený Kameň, hračky pri vchode do obchodu v Ankare, pri mori pri západe slnka v prístave Cadeques...
Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku, Hazel Helton z Eugene, na kolotoči, Pakistanec predáva balóny, dievčatá sa hrajú na hojdačke v Lahore...
Európa zažila najhoršie sucho za 500 rokov. Vyschli veľké aj malé rieky a medzi nimi aj Trnávka. Ľudia rýchlo našli „vinníka“ - bobra. Išlo sa naňho s čakanmi.
Francisovi Mureimu až vyhŕknu slzy, keď počúva, čo všetko sme uvideli v Národnom parku Nairobi. Lenže v Keni čaká precitnutie, aké šťastie má Slovensko.