Slovenka si už šesť rokov v New Yorku plní svoj sen. Hudobnú cenu Grammy mala na dosah ruky

Tvrdí, že keď človek po niečom veľmi túži, celý vesmír sa spojí. Hanka Gregušová, speváčka so zamatovým altom, napriek tomu na zázraky nečaká. Vie, že len tvrdou prácou na sebe dosiahne úspech. Pôvodne sa chcela venovať pohybu. Fascinoval ju balet, tanec a folklór. Spev prišiel až v pätnástich. Najskôr to bol pop a rock, počas krátkeho pobytu za oceánom však prišla inšpirácia skúsiť jazz. Začala najskôr doma a vyšli jej aj dva hudobné albumy. No pred šiestimi rokmi sa rozhodla plniť si svoje jazzové sny v New Yorku.

28.01.2023 05:30
Video
Naši a svetoví, 19. diel: Speváčka Hanka G. hovorí o tom, ako sa jej darí v New Yorku a ako sa dostala do hľadáčika porotcov Ceny Grammy. Rozpráva však aj o tom, čo v USA varí a pečie.
  • Bola veľká odvaha a trúfalosť odísť z Bratislavy do New Yorku? Bola za tým túžba po úspechu alebo niečo úplne iné?
  • Pomohol jej niekto pri štarte v novom prostredí, či sa musela spoľahnúť len sama na seba?
  • Čo bolo v New Yorku na začiatku najťažšie? Ako sa tam dá presadiť?
  • Prečo jej nestačí spolupracovať s priemernými hudobníkmi, ale hľadá vždy tých špičkových?
  • Bolo to šťastie, náhoda či tvrdá práca? Vďaka čomu sa jej podarilo vydať v USA dva hudobné albumy Universal Ancestry a Ballads in the Key of Love? Jeden z nich sa dokonca dostal do širšieho zoznamu nominácií na hudobnú cenu Grammy – čo porotcov oslovilo a zaujalo?
  • V albumoch sú aj slovenské ľudové piesne, nechýbajú ani na jej koncertoch. Páčia sa americkému publiku? A kedy bude vystupovať na Slovensku?
Hanka Gregušová - speváčka s výnimočným hlasom

Pozrite si, ako sa žije slovenskej speváčke v New Yorku, kde a s kým koncertuje, ktorý z jej albumov zaujal porotcov Ceny Grammy, čo si oblieka a čo pečie. Nahliadli sme aj do rodinného albumu s fotografiami z detstva v Mongolsku.

Fotogaléria
Hanka Gregušová zaujala v New Yorku. V jej...
Hanka G. jazzová speváčka so zamatovým altom.
+29Po šiestich rokoch tvrdej práce za morom...

V rozhovore slovenská speváčka vystupujúca v Amerike ako Hanka G prezradila, či má okrem spevu aj iné záujmy. Hovorila aj o tom, ako dlho chce zostať za oceánom.

Rozhovor s Hankou G. si môžete vypočuť aj ako podcast

Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.
Straka-portret Čítajte viac Prísna učiteľka mu otvorila cestu do sveta luxusnej módy. Dnes sa jeho návrhmi pýšia známe speváčky, herečky, ale aj kráľovná 01-JPG-Pavol Kozik Proxenta Čítajte viac Slovák vyrába sladké dobroty na Kube. Majiteľovi a riaditeľovi úspešnej investičnej spoločnosti učaroval exotický ostrov Revay-1 Čítajte viac Rodáčka z Bojníc už 16 rokov bojuje v Afrike proti šíreniu malárie Slovinsky-1 Čítajte viac Nielen Havaj, Čile a Kréta. NASA radí medzi naj snímky nočnej oblohy aj tie jeho z Oravy, Tatier, Polonín či Košíc Kucerova-1-Novitzky Čítajte viac Slovenská primabalerína žiari v svetoznámom balete. Prečo ako mladý talent po škole odmietla ponuku SND? murarikova-titul Čítajte viac Svetová kráľovná medovníkov je zo Slovenska. Prezradila svoj tajný recept na víťazné cesto i zdobenie Hromkovic-1-Digitaltag2017-web-64 Čítajte viac Špičkové švajčiarske učebnice píše Slovák. Nebyť protekcie, doma na Slovensku ho nevzali ani na strednú Valovic-1 Čítajte viac Chce vybudovať digitálny Hollywood na Slovensku. Pozrite si plány Slováka, ktorý získal Oscara za špeciálne filmové efekty 01-Kucerova Čítajte viac Hovorí sa o nej, že rozumie reči koní. Popredná jazdkyňa a trénerka prezradila zázračnú metódu, ako naučiť koňa vyhrávať 1-Brchnelova-ESTEC internship Čítajte viac Mladá Slovenka hviezdi v mužskom svete. Navrhuje vesmírne rakety a raz chce mať v kozme vlastnú sondu 001-Rajnakova Čítajte viac Slovenská lekárka žne úspechy v Singapure. Podľa jej unikátnych postupov liečia rakovinu tamojší špecialisti 1-Stupavska Čítajte viac Svet špičkovej módy opustila, zdal sa jej povrchný. Skrášľuje tapetami dizajnové hotely i byty po celej Európe 15-Bucek Čítajte viac Radšej zachránil život súpera, než by zvíťazil. Slovák si podmanil srdcia Číňanov Martin Greguš Čítajte viac Takmer zomrel v arktickej búrke. Jeho fotografie medveďov teraz zbierajú prestížne svetové ceny 5-Turekova-2021 Čítajte viac Mladá Slovenka je novou hviezdou módy. Oblieka extravagantné spevácke ikony z Londýna, New Yorku i Los Angeles Peter Kršík Čítajte viac Slovák je už roky masérom dubajského šejka. Ako sa zamestnal u jedného z najbohatších ľudí sveta? Matúš Varga Čítajte viac Špičkový právnik Matúš Varga: Odísť do USA a zlegalizovať si tam pobyt je práve teraz najľahšie Naši a svetoví: Peter Biľak typograf dizajnér Čítajte viac V Bratislave mu zhorel byt, tak šiel do sveta. Ocenila ho kráľovská rodina v Holandsku, EÚ i kmene na severe Kanady

Seriál Naši a svetoví môžete počúvať aj ako podcast. Tu je päť posledných rozhovorov:

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #New York #Grammy #Hanka Gregušová #jazz #Ľubica Hargašová #Naši a svetoví #rozhovory Ľubice Hargašovej #Hanka G.