Čo ak masívnu podporu potrebujú drobní výrobcovia na Slovensku? Presne tam cieli projekt Lokálne trhy, ktorý rozbehol Peter Paššák.
Rozhovor s Adamom Dolníkom, medzinárodným vyjednávačom s únoscami a odborníkom na terorizmus, ktorý absolvoval výcvik v Scotland Yarde i FBI a zachraňuje rukojemníkov po celom svete.
Učiteľ Marián Mišenčík sa venuje hviezdam aj mladým ľuďom. Je to aj jeho zásluha, že Šariš dáva svetu budúcich astrofyzikov
Kto mal najlepší rok 2023? Horúcou favoritkou je americká speváčka Taylor Swift. Vlani sa z nej stala miliardárka a magazín Time ju označil za osobnosť roka.
Rozhovor so svetovou cukrárkou Mirkou van Gils Slavíkovou, ktorá svojím kumštom dobila Francúzsko i Afriku, inšpiráciu čerpá aj zo Slovenska.
Rozhovor s polyglotkou Lýdiou Hric Machovou, ktorá radí, ako sa učiť cudzie jazyky. Netreba na to talent ani jazykové školy a dá sa pri tom zabaviť.
Vedci hovoria jasne - už sa naozaj musíme zbaviť fosílnych palív a musíme to spraviť v najbližších piatich rokoch, inak nezabránime katastrofe.
Ak hlucháňa necháme vyhynúť, bude to znamenať, že Slovensko stratí ochranu pred katastrofálnymi povodňami a tiež mnohé zdroje pitnej vody.
Kým na Slovensku sa debata o tomto kroku ani poriadne nerozbehla, v susednom Rakúsku je to realita. Čo hrozí krajine, ktorá nepočúva názor mladej generácie?
Najlepší film z krajín V4 na Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov v Jihlave bol zo Slovenska. Volá sa Tretí koniec palice.
Nasledujúci životný a vedecký príbeh sa vymyká tomu, čo sa deje na Slovensku v posledných desaťročiach.
Nedávno oslávil 88 rokov a stále pravidelne behá. Úspešný chirurg, Žilinčan Ján Hanák hovorí o tom, ako šport pomáha ľuďom aj v kritických životných situáciách.
Už roky na Slovensku nevedomky budujeme veľký zdroj tepla, nachádza sa všade navôkol, na dosah ruky, no takmer vôbec sa nevyužíva.
Kým na svetovom finále učitelia hrdo rozprávajú o svojom povolaní, v slovenskom ocenení sa prejavuje ostych ukázať sa svetu a povedať smelo - som učiteľ!
Rozhovor s americkou odborníčkou na robotiku slovenského pôvodu, ktorá patrí k najvýznamnejším vedcom na svete.
Ak by sme dávnu estetiku krajiny rešpektovali a pokúsili sa ju obnoviť, nám samým by sa žilo oveľa lepšie a bezpečnejšie.
Ak na ministerstvá životného prostredia a pôdohospodárstva dosiahnu konšpirátori ako Filip Kuffa či Rudolf Huliak, hrozí návrat k ničeniu prírody.
O významnom slovenskom architektovi, autorovi „domu na stračej nôžke“ a sídlisk pripomínajúcich včelie úle porozpráva nitriansky výtvarník Juraj Novák.
Ako sa žilo DJ za socializmu a v divokých 90. rokoch? Rozhovor s dídžejom a hudobným dramaturgom Romanom Juhásom, známym pod prezývkou Flebo.
Nie je prípustné, aby svojich cestujúcich klamali, že môžu vďaka nim lietať tak, aby neohrozovali klímu a budúcnosť.
S čím všetkým sa v minulosti museli vyrovnať gejovia a lesby na ceste k rovnoprávnosti? Rozhovor s odborníčkou na rodovú rovnosť Janou Jablonickou-Zezulovou.
Matúš Astrab sa na Island vybral v období, keď sa mu drvivá väčšina návštevníkov vyhýba. Aby v mrazivej tme premietal na holé kopce Islandu - slovenské lesy!
Fungujúce zdravotníctvo, školstvo, dostupnejšie obchody, ihriská, kiná, divadlá, bezpečné mestá, čistejší vzduch. To všetko prináša riešenie klimatickej krízy.
Na to, aby sme mohli nájsť život mimo Zeme, musíme najprv podrobne spoznať život, ktorý máme na našej planéte. A ten je neuveriteľne priebojný a rozmanitý.
„Zelené“ klamstvá sú nebezpečné. Zvádzajú ľudí od bezpečného správania, reálne odďaľujú šancu ľudstva vysporiadať sa s najväčšou hrozbou, akej kedy čelilo.