To, čo ľudí počas pandémie chránilo, ich teraz ohrozuje. Životné prostredie zamorili stámilióny vyhodených jednorazových plastových rúšok a respirátorov.
Čo videl poľský reportér Marek Rabij v textilných továrňach v Bangladéši.
Macron vyhral, lebo za neho hlasoval tzv. republikánsky front. O tomto fenoméne hovoríme, keď sa časť politickej scény spojí, aby zastavila krajnú pravicu, vysvetľuje Georgina Wrightová.
Ocenenou finalistkou prestížnej Ceny Dionýza Ilkoviča bola aj matematikárka Mária Dományová. So smiechom hovorí, že je rovesníčkou matematickej olympiády.
Gerald Klamer bol svedkom skazy, no prináša nádej. Vydal sa preskúmať najcennejšie lesy Karpát, začal na Slovensku vo Veľkej Fatre a Vysokých Tatrách.
Po napínavom zápase a odkladoch sa začala reforma národných parkov, jedna z najzásadnejších zmien, aké sa v ére samostatnej republiky dotýkajú krajiny.
Práve v čase kríz, ktoré práve spoločnosť zažíva, sa ľudia potrebujú dostať na vzduch, prejsť sa po prírode a obklopiť jej prirodzenou krásou.
Rehoľný kňaz Karol Lovaš rád vyhľadáva ľudí, ktorí majú opačné názory. Nie preto, aby sa s nimi hádal, ale aby sa od nich niečo naučil.
Pandémia nielen berie, ale aj dáva. Vďaka pandémii mohla veda dosiahnuť razantný pokrok, konštatujú Michèle Vialletteová a Maxime Diot z Pasteurovho inštitútu.
V Buči podľa ukrajinských zdrojov zabili ruskí vojaci viac ako 300 ľudí. Mohla to by súčasť genocídy? Pre Pravdu odpovedala profesorka Paola Gaetaová.
Štyri Slovenky vymysleli unikátnu náhradu kože. Ich riešenie môže vdýchnuť nové sily regiónom na Slovensku, pomôcť prírode, zamedziť odpadu.
Chodí bosý a – s manželkou Veronikou, všade, kam sa dá. Spolu došli aj na tento rozhovor, ročného syna nechali starej mame. Hudobník Robo Papp o živote „proti prúdu“, otužovaní i výchove detí.
Môžeme byť hrdí, že máme takéto deti! Hovorí Zuzana Gallayová, manažérka medzinárodného programu Zelená škola.
Putinova nezmyselná vojna obnažila jednu z najväčších slabín Slovenska - závislosť od energie z Ruska.
Šárka Nohelová, známa ako Lotta Love, založila na Slovensku prvú školu burlesky.
Možno sme mohli trochu spomaliť rozširovanie NATO. Ale prijímanie nových členov sa nedalo zastaviť, povedal pre Pravdu dlhoročný americký diplomat Keith Eddins.
Pandémia zabrzdila projekt Etnikana - Hudba je reč, ktorej rozumieme všetci. Skúsia ho presunúť do on-line priestoru. O výzvach nápadu hovorí producent Tomáš Slebodník.
Sergej Utkin, expert na medzinárodné vzťahy z ruskej Akadémie vied, hovorí, že jeho krajina pácha na Ukrajine hrozný zločin. Môže niečo také povedať proti režimu Putina?
Krajina smúti. Desiatky národných kultúrnych pamiatok nedávno zhasli, na ďalších visia čierne vlajky. Kto zomrel?
Štefan Kollárovits (76) patril trinásť rokov do československej i európskej špičky. Džentlmen stolného tenisu sa dlhodobo zaoberá otázkami vzťahu športu a biznisu.
Lekári v USA úspešne transplantovali pacientovi srdce geneticky upraveného prasaťa. Čo to môže pre transplantácie znamenať? Zhovárali sme sa s kardiologičkou Evou Goncalvesovou.
Československo získalo svoje menové zlato ukoristené nacistickým Nemeckom až v roku 1982. „Praha kopila chybu za chybou," zdôraznil Slavomír Michálek, riaditeľ Historického ústavu SAV.
Mária Tömösváryová má pozoruhodný príbeh. Pochádza z Rimavskej Soboty, má kresťansko-židovské korene. Jej manželom je Abdi, moslim zo Somálska. Majú dve deti.
Jeden z najočakávanejších zákonov roka 2022 bude rozhodujúci pre budúcnosť - klimatický zákon. Zhovárame sa o ňom s ekologicko-ekonomickým analytikom Jurajom Melichárom.
"Kráľovná Alžbeta II. nie je celebritou, je to pracujúca hlava štátu,“ povedal britský veľvyslanec na Slovensku Nigel Baker. V rokoch 2000 až 2003 bol osobným tajomníkom princa Charlesa.