Americká armáda prehráva boj s obezitou

Americkí vojaci sú silnejší ako kedysi - a to doslova, napísal server The Times. Podľa Pentagonu trpí obezitou takmer 8 % amerických vojakov.

23.09.2016 13:00
debata (10)
Ilustračná foto. Foto: SHUTTERSTOCK
obezita, vojak Ilustračná foto.

To je podstatný nárast v porovnaní s 1,8 % obéznych mužov v zbrani z roku 2001. Niektorí vojaci nad meraním odmietavo mávajú rukou s tým, že takzvaný index telesnej hmotnosti (BMI) počítaný na základe pomeru výšky a váhy môže aj ťažšiu svalovú hmotu vyhodnotiť ako „nadváhu“.

Iní však tieto údaje prijímajú so znepokojením. Podľa veliaceho hlavného seržanta Johna Troxella môžu obézni vojaci ohroziť ostatných. A podľa jeho mienky k tomuto problému mohli prispieť dlhé vojny, ako boli v Iraku či Afganistane. „V 90. rokoch sme mali bežeckú kultúru. Keď ste nebehali, tak ste netrénovali,“ tvrdí Troxell. „Potom sme spustili operácie v Iraku a Afganistane… a myslím, že sme začali čím ďalej, tým viac spomaľovať,“ vysvetľuje. „Začali sme viac chodiť s ťažkým vybavením, presúvať sa cez drsný a nerovný terén, čo už samo osebe viedlo k rozvoju svalov, ktoré sme predtým nerozvíjali,“ uvažuje Troxell. „Takže teraz skôr než ako štíhli bežci vyzeráme ako mohutní, hranatí ragbisti.“
10 debata chyba
Viac na túto tému: #obezita #nadváha #Pentagon #Americká armáda