Kto je fašista? Je každý zákaz zo strany štátu jeho prejavom? A je vhodné dnes používať tieto nálepky? Zapojte sa do diskusie a prispejte úsiliu nájsť konsenzus.
Vieme, čo je fašizmus? Je vhodné oháňať sa týmto pojmom aj v dnešných časoch? A ak áno, ako rozpoznať fašistu? Zapojte sa do diskusie a rozhodnite sami o podobe výsledkov!
Ak demokracia je diskusia a fašizmus sa usiluje o jej podkopanie, otázkou je: Ako by sme mali diskutovať s fašistami? A ako nastaviť férové pravidlá off-line debát?
Prírodné katastrofy si ročne vyžiadajú v priemere 60 000 obetí. Pozrite sa na tie najhoršie z nich.
Je prípustné, aby sme umožňovali fašistom podieľať sa podobe zákonov či zúčastňovať sa televíznych debát? Zapojte sa do diskusie a prispejte spoločnému úsiliu nájsť konsenzus.
Skrytá kamera, preblesklo Michaele Černej hlavou, keď sa Vlastimil na prvé rande dostavil s nalakovanými nechtami. Svoje áno si po roku povedali v čipkovaných šatách, ktoré mali na sebe obaja.
Viete, ktorá stavba v Piešťanoch oslavuje 110. výročie?
Snímky Oleksandra Čekmeňova, ktorý je známy ako Alexander Chekmenev, obleteli svet. Jeho rodina prišla na Slovensko a hovorí o svojej ceste z Kyjeva. O vojne, nenávisti aj o nádeji.
Nie je sviatku bez obete, nie je vzkriesenia bez smrti, nie je Veľkej noci bez Veľkého piatku. A naopak.
Viete, odkedy je Veľká noc pohyblivým sviatkom, ktorý zvyk či jedlo sú najstaršie a kde sa šibalo a kde oblievalo?
Šírenie hoaxov je výsledkom „povrchného čítania, bez kritického nadhľadu a bez hlbšieho poznania témy". Máme však čas overovať každú správu?
Petíciu s touto požiadavkou, ktorú následne odovzdajú švajčiarskej vláde, už na webe change.org podporilo viac ako 47-tisíc ľudí.
„Šírenie hoaxov a nenávisti nie je formou diskusie." Čo je však hoax? A ako ho rozpoznať? Rozhodnite sami.
Na margo porovnania súčasnej situácie s utečencami na Ukrajine s európskou migračnou krízou pred 7 rokmi: čo je iné v prístupe k solidarite v roku 2015 a teraz?
Už raz bol na kolenách a podarilo sa ho rozprášiť. A potom sa vrátil v ešte väčšej sile. Čo chystá teroristická organizácia Islamský štát (IS) teraz?
Uplynulo presne 70 rokov odvtedy, čo sa korunná princezná Alžbeta Alexandra Mária stala panovníčkou. Alžbeta II. má už viac ako 95 rokov, no nič nenasvedčuje, že by uvažovala o abdikácii.
Stretli sa v pekle koncentračného tábora. Mladá Židovka zo Slovenska a dozorca, známy surovým zaobchádzaním s väzňami. Naozaj to bola láska?
Súťaž Miss Holocaust Survivor (Miss, ktorá prežila holokaust) má v Izraeli zástancov aj odporcov. Jedni ju chvália, iní tvrdia, že je nedôstojná.
Slovensko sa nedávno zaviazalo, že do roku 2030 bezdomovectvo ukončí. Je to reálne? Zhovárame sa s expertkou obhajoby práv ľudí bez domova Ninou Beňovou.
Desať z doterajších 11 mesiacov roka bola Pravda v rebríčku najväčších slovenských webov na 5. mieste. Vďaka za priazeň. A teraz sa pozrime na to, čo ste v roku 2021 u nás čítali najviac.
Prinášame prehľad najznámejších osobností, ktoré opustili náš svet v roku 2021.
V sekcii Žurnál spravodajstvo nenájdete, aj tak sa najčítanejším článkom roka v nej stal rozhovor s bývalým riaditeľom väzenského zboru Oto Lobodášom o smrti Milana Lučanského.
Moje najkrajšie Vianoce: Spoznajte víťazné detské kresby 20. ročníka výtvarnej súťaže Pravdy.
Do odchodu Angely Merkelovej (67) z politiky zostávajú už len dni. Nemeckou kancelárkou však bola celých 16 rokov, čo je nesporne úspech. Aká bola ako človek?
V období invázie do Československa nielenže neexistoval internet, ale bola aj obmedzená dostupnosť elektronických médií.