Bill Gates a Melinda Gatesová sa rozvádzajú po 27 rokoch spoločného života. Ako si rozdelia obrovský majetok, ktorý má hodnotu v prepočte vyše 121 miliárd eur?
Po prvej skúsenosti so štátnosťou a po druhej svetovej vojne okúsila plnokrvný diplomatický život aj Bratislava. Pred 70 rokmi sa časť tohto príbehu skončila.
Boli časy, keď študentský majáles dokázal postaviť na nohy Štátnu bezpečnosť aj Ľudové milície. Prvý taký sa konal pred 65 rokmi v Bratislave.
Prvý máj bol kedysi veľmi zaujímavým sviatkom. V ten deň sa konali ľudové veselice a majálesy. Rozšírené boli rôzne zvyky a tradície, predovšetkým stavanie či sadenie „májových stromov".
Henry Kissinger bol ministrom zahraničných vecí USA a dodnes ostal kľúčovou postavou. Spolu s ním vládol aj minister financií William E. Simon, no kto si ho dnes pamätá? Sú však ministri financií, na ktorých sa tak skoro nezabudne...
Rozdelenie republiky prinieslo Slovensku nejeden problém, ale aj nové spoločenské pomery. Začali pribúdať aj návštevy špičkových štátnikov.
Princ Philip sa zhodoval s postavou z miestnej legendy. Domorodci verili, že jeho návrat na ostrov ich oslobodí od chorôb a chudoby. Jeho smrť ich hlboko zasiahla.
Princ Philip zanechal aj u nás silnú stopu. Zasiahol mladých, ovplyvnil ich natoľko, aby neváhali poslať prihlášky na prestížnu Harvardovu univerzitu. Uspeli!
Boris Čertok sa podieľal na riadiacich systémoch rakety. Pavel Popovič velil oddielu kozmonautov. Galina je Gagarinova mladšia dcéra. Čo nám o ňom prezradili?
Kozmonauta stretli Marian Čupka a Blažena Paučulová pred vyše 50 rokmi, v pionierskom tábore. „Dodnes ho máme pred očami, akoby to bolo len včera,“ spomínajú.
V novej dokusérii prehovorí aj 35-ročná dcéra Dylan, údajná obeť známeho režiséra.
Veľkonočný čas je výzvou na pokánie. Množstvo dôvodov na pokánie majú aj tí, pre ktorých je milosrdenstvo denným poslaním.
Lekár Stanislav Hlavinka (69) už desaťročia pôsobí v mestečku Medzilaborce, kde nie je nemocnica. Všetko je na pleciach lekárov v ambulanciách. Ako zvláda pandémiu v odľahlých končinách?
Deviateho marca uplynulo 190 rokov, odkedy panovník Ľudovít Filip Orleánsky podpísal kráľovské nariadenie o vzniku Cudzineckej légie, Légion étrangère (LE).
Medzi veľké osobnosti nielen našej kultúry patril aj lekár Dušan Makovický. Okrem iného bol dlhé roky osobným lekárom L. N. Tolstého. Zomrel pred 12.3. 1921.
Slovensko nikdy nedovážalo toľko potravín ako v súčasnosti. Koľko je obcí, ktoré by v núdzovom čase vedeli prežiť vďaka funkčnému družstvu alebo hospodárom?
Je slovenčina naozaj taká zlá, že krivdí ženám? Treba už okrem politickej korektnosti dodržiavať aj tú "jazykovo-dženderovú"?
8. marca si každoročne celý svet pripomína Medzinárodný deň žien, ktorý oslavujú všetky ženy na svete ako pripomienku na dlhotrvajúci boj ženského hnutia o zrovnoprávnenie postavenia žien v spoločnosti.
Scenáristi seriálu Koruna (The Crown) sledujú dianie v britskej monarchii už od roku 1947 a námety im vďaka manželom Harrymu a Meghan nebudú chýbať ani naďalej.
Kniha o dnešnej Bratislave ukrýva príbehy dávne aj celkom súčasné.
Nie všetko vo Fínsku bolo ružové. Postrehy pridáva Eero Balk, ktorý do fínčiny tlmočí zo slovanských jazykov. Preložil napríklad Osudy dobrého vojaka Švejka.
Fínsko má zo všetkých európskych krajín najmenej nakazených. Dánsko zasa vyniká v rýchlosti očkovania. Prečo si berieme príklad z Grécka a nie z nich?
Boris Johnson, Silvio Berlusconi, Jiří Paroubek, Mirek Topolánek, Petr Nečas a Bohuslav Sobotka. Všetkých spája skrachované manželstvo.
Keby Donaldovi Trumpovi skrachovalo manželstvo s Melaniou, stal by sa v dejinách USA prvým rozvedeným prezidentom či už vo funkcii, alebo neskôr bez nej.
Kúpili by ste si do paneláka kozu, neposedné kuriatka alebo novú piecku na zahriatie? A možnože aj áno, keby od vás putovala tam, kde ju práve najviac potrebujú.