Trumpovskí radikáli 6. januára zamierili na Kapitol. Chceli zastaviť Kongres, aby potvrdil výsledky amerických prezidentských volieb. Násilie si vyžiadalo životy piatich ľudí.
Navždy nás opustili mnohé známe tváre zo Slovenska aj zo sveta. Medzi nimi aj Eva Krížiková, Miloš Jakeš, Kobe Bryant či Sean Connery.
Pri výročiach osamostatnenia slovenskej štátnosti sa opakovane ozývali hlasy, že k rozdeleniu spoločného štátu došlo kvôli nedospelosti slovenských voličov, ktorí podľahli nacionalizmu.
Koronavírus je nezastaviteľný. Áno, to tvrdil už 8. marca analytik Juraj Mesík. Rozhovor, ktorý mnohí označovali za šírenie poplašnej správy, sa stal najčítanejším článkom Pravdy v celej jej histórii.
Na Slovensku podľa odhadov chýba asi tritisíc lekárov, dvetisíc ďalších je už v dôchodkovom veku. Prečo nechceme napríklad lekárov z Ukrajiny?
Premiér Matovič v novembri povedal, že posielať státisíce detí do škôl je doslova smrť. Ukazuje sa, že je to naopak. Pre krajinu je „smrť“ dlhodobá izolácia detí a dospievajúcich.
Hovorí vám niečo krstné meno Frances? Milovníkom kultového filmu Hriešny tanec určite áno.
Americký prezident Trump šíri fámy, že mu víťazstvo vo voľbách ukradli, aby si zachoval moc, povedala pre Pravdu analytička svetovej politiky Anne Applebaumová.
Svet uvidí Spojené štáty, aké dosiaľ nepoznal. Po prvý raz bude viceprezidentkou žena - demokratka Kamala Harrisová. A nie je jedinou ženou vo vedúcej pozícii.
Nebol arogantný, ako si veľa ľudí o ňom myslelo, naopak, pôsobil žoviálne, úprimne, hovorí Rastislav Káčer o prezidentovi USA Georgeovi Bushovi ml.
Je nezvyčajnou prvou dámou. Ako celá vláda Donalda Trumpa. Je Melania Trumpová v Bielom dome len na okrasu? A čo ju zaujíma?
V prípade, že jej manžel Joe 3. novembra vyhrá voľby, Bidenová nastúpi do Bieleho domu pripravená. Veď už na vrchole americkej politiky strávila osem rokov.
"Naozaj sme veľmi zvedaví, koho si Američania vyberú. A nie je to len spôsob, ako sa vyhnúť odpovedi,“ reagoval minister zahraničných vecí Korčok na otázku, ako vníma súboj o Biely dom.
Pri príležitosti 100. výročia vzniku Pravdy odpovedajú známe osobnosti na dve otázky. Čo pre vás znamená Pravda? A čo by ste zaželali Pravde do ďalších rokov?
5. júna 1989 zorganizovali ochranári na Hlavnom námestí v Bratislave happening pod názvom Deň radosti. Viaceré osobnosti ich prišli verejne podporiť.
Nielen život, ale aj šport píše výnimočné príbehy. Dokonca také, za ktoré by sa nemusela hanbiť žiadna hollywoodska produkcia.
Herečka Mária Kráľovičová spomína, že Pravdu čítal už jej otec v Čároch na Záhorí. Naše noviny má stále rada a číta ich. Toto je jej príspevok k storočnici.
Dominika Kovaľ Siváková sa narodila v roku, ktorý znamenal zásadný zlom nielen pre Pravdu, ale pre celú spoločnosť – v zamatovom roku 1989.
Denník Pravda má 100 rokov. Čo pre vás znamená Pravda? A čo by ste jej zaželali do ďalších rokov? Pýtali sme sa predstaviteľov kultúrneho života.
Presne dnes má denník Pravda 100 rokov. Čo pre vás znamená Pravda? A čo by ste jej zaželali do ďalších rokov? Pýtali sme sa významných predstaviteľov spoločenského života.
Pravda má sto rokov. Je najdlhšie vydávaným denníkom u nás, jednou z najstarších značiek na Slovensku vôbec.
Milan Pavelka obnovil vinice v chotári Pezinka. Na neuveriteľnej ploche 50 hektárov (500-tisíc štvorcových metrov), pestuje pätnásť známych aj unikátnych odrôd.
Sviatlana Cichanovska bola donedávna takmer neznáma tvár. Teraz ju rýchlo spoznal celý svet. Bieloruska sa stala symbolom odporu proti režimu Alexandra Lukašenka.
Aké je a aké bude slovenské poľnohospodárstvo? Na túto otázku by sa ľahšie odpovedalo, keby Slovensko malo jasno v tom, kto je vlastne roľník, poľnohospodár.
Kde sa vzala tá mánia slovenských vrcholných politikov zdobiť si mená akademickými titulmi? Vari nie je možná úspešná kariéra aj bez neho?