Vybrali sme sa ju hľadať do kolísky demokracie, do Grécka. Vyše 60 domácností v meste Ioannina dalo hlavy a peniaze dokopy. Elektrinu majú dnes naozaj zadarmo.
Astrobiologička a marsonautka Michaela Musilová pokračuje v jednej z najťažších pozemských misií.
V krajine, kde zdravotníctvo poriadne nefunguje a sanitky nestíhajú, vás ešte stále môže zachrániť niekto ako Walid El Hage, polovičný Libanončan, polovičný Slovák.
To sa povie, že mier na Ukrajine vyjednáme za 24 hodín. Ani v minulosti to nešlo za 24 ani za 48 dní a dnes už nikto nehovorí o termínoch.
"Úradom" slovenskej ženy je domácnosť. A poslaním - starostlivosť o rodinu. Toto životné krédo vštepovali pred 100 rokmi dievčatám v gazdinských školách.
Jazero Garda a jazero Como patria medzi najobľúbenejšie vodné plochy v Taliansku a každoročne priťahujú státisíce návštevníkov. Napriek tomu, že sú relatívne blízko, každé z nich má svoj osobitý charakter.
Pred 80 rokmi sa u nás diali zvláštne veci. Polovica územia už bola oslobodená spod nemeckej okupácie, kým jeho zvyšok naďalej spravovala ľudácka vláda. V tejto situácii sa druhým hlavným mestom stali Košice.
Chemikárka Martina Gánovská napriek všetkému ponúka optimizmus.
Hlohovec je príkladom mesta, v ktorom nájdete na malej ploche vedľa seba niekoľko klenotov. Majú na to, aby sa stali kultovým kultúrnym centrom.
Ničíme tmu. Mažeme milióny hviezd, aj životov. Svet sa oberá o lieky na rakovinu. A Slovensko stráca unikát na východe v Poloninách.
Zmluvu si vyžiadal vývoj geopolitickej situácie, s tým súvisiaca zmena politických režimov v strednej a vo východnej Európe a vznik nových štátov.
„Aj my sme takí oslnení mocou a peniazmi, že zabúdame na krehkosť našej existencie,“ napísal taliansky chemik a spisovateľ Primo Levi.
Cesta za slnkom zo Žiliny do Kirgizska a späť za 13 rokov.
Pravda vo svete ľudí, na rozdiel od rozprávok, nie je čiernobiela, a krv preliata vo vojne je vždy červená.
Čo motivuje mladých, aby navždy opustili Slovensko? A čo mnohých, naopak, presvedčí, aby sa aj po dlhých rokoch života tam vonku vrátili?
Vo vajíčkach a v potoku v okolí cementárne v Turni nad Bodvou našli holandskí výskumníci nebezpečné toxické látky. Ohrozujú zdravie obyvateľstva.
Sviatok sv. Valentína evokuje jednu historickú udalosť, ktorá s ním tak trocha súvisí.
Vojakov po amputáciách vracajú späť do života v modernom rehabilitačnom centre Unbroken vo Ľvive.
V okolitom svete sa špekuluje o reinkarnácii Rakúsko-Uhorska. Celé to súvisí s ukrajinskou vojnou, krízovými javmi v EÚ aj s pohybom politiky smerom dokonca až veľmi doprava.
Málokto vie, že Slovensko má národnú rieku. Je ňou Nitra. Storočný monument z bieleho kanadského mramoru a čiernej žuly pri prameni presviedča o bázni k vode.