Kto zo Slovákov čítal Jasnopolianske zápisky? Okrem hŕstky znalcov zrejme málokto. V slovenčine doteraz nevyšli tieto fenomenálne denníky Dušana Makovického, osobného lekára spisovateľa Leva Tolstého.
Kam by sa mal človek vydať, ak by sa chcel poprechádzať po krajine Slovanov?
V týchto dňoch chodia v piatich štátoch EÚ k volebným urnám prvýkrát 16-roční, niektorí dokonca povinne!
V Rovinke neďaleko Bratislavy je svetový unikát - najväčšia farma na pestovanie šafranu vo svete. Nepotrebuje ani pole, stačia jej regály v sklade.
Po atentáte na Roberta Fica sa diskutuje o údajnom zlyhaní vládnej ochranky. Ako to bývalo v minulosti?
Už ste si skúsili kvíz, kde nehľadáte správnu odpoveď, ale správnu otázku?
„Nefoťte si môj kalašnikov.“ Prečo nie? „Nie je to legálne.“ A prečo ho máš so sebou? „Kvôli medveďom. Chcete si vyskúšať?“ Čo? „Zastrieľať si.“
Ako rakúska televízia otvorila brány kvalitným médiám na Slovensku.
Korektúry textov i preklady jej vždy išli od ruky. No preklad knihy svetoznámeho Stephena Hawkinga ju priviedol do nemocnice! V Karlovej Vsi sme vypátrali dlhoročnú redaktorku Aninu Lackovičovú.
Pomôžeme Ukrajine s odmínovaním územia. Túto vetu počuť často. Vieme, čo je to za práca. Míny boli ešte nedávno postrachom na východnom Slovensku.
Zaujímavú stopu v celom príbehu má aj Slovensko, a to vďaka prírodovedcovi, dokumentaristovi a fotografovi Tomášovi Hulíkovi.
Málo sa hovorí o tom, že naša prítomnosť v EÚ prináša nemalé výhody aj iným, upozorňuje bývalý veľvyslanec Slovenska v Írsku a Rumunsku Ján Gábor.
A tento fén na vlasy či praker na koberce, s ktorým ste dostávali na zadok, ešte možno máte doma!
Muž inštruuje svoju partnerku, ako má pózovať s bicyklom, samec lysky beží po hladine jazera, Rotterdam, Fort Tryon Park.
Mladí často odmietajú prísť na nedeľný obed k rodičom či starým rodičom, lebo návšteva sa neraz končí hádkou. A môžu za to vraj televízne politické debaty v nedeľu na poludnie.
Ich tvorivé úsilie je malou, ale podnetnou sondou do slovenskej byrokracie. Ide o dôkaz, že aj zložité veci sa dajú urobiť zrozumiteľnými pre obyčajných ľudí.
Pred týždňom sme vás testovali z ríše zvierat, teraz sa prenesieme z fauny do flóry. Tu je 9 otázok - trúfnete si na 9 správnych odpovedí?
Znie to priam neuveriteľne, ale posledná bitka druhej svetovej vojny v Európe sa odohrala 26. júna 1945. Pritom nacistické Nemecko kapitulovalo takmer o sedem týždňov skôr.
Musel skočiť cez okno do horiaceho domu. Hneď nato tam Nemci hodili ručný granát.