Tanečnica vystupuje pri Pamätníku objavov, polárna žiara nad mestom Anchorage, akt odomykania Váhu, japonská záhrada v Bukurešti...
Bude raz obal hudobného albumu či knihy upozorňovať - pozor, ja som ľudská hudba? Ľudská kniha?
Pozrite si špičkové kytice záhradného architekta Roberta Bartolena. Presadil sa s nimi aj vo Veľkej Británii, Spojených arabských emirátoch či v Španielsku.
Snom mnohých Bratislavčanov bolo - a stále je - žiť v miliónovom meste. Zbaviť sa komplexu menejcennosti, ktorý cítia vo vzťahu k Budapešťanom i Pražanom, nehovoriac o Viedenčanoch.
Zuzana Piussi iba vďaka najnovšiemu filmu Zošalieť nezošalela. Je to skutočný príbeh o šialenstve a podarilo sa ho nakrútiť v šialenom čase - počas covidu.
Pani Eleonóra sa narodila pred 100 rokmi v bavorskom Hamburgu. Tam sa ako 19-ročná zoznámila so Slovákom Antonom Zacharom. Bola z toho láska na prvý pohľad.
Mnohí Slováci si musia tohto roku vymeniť občiansky preukaz. Je síce platný, ale má zastarané čipy. Ako to bolo u nás pred „vynálezom“ občianskeho preukazu?
Čo si Peter Olah myslí o elektromobiloch a čo znamená, že auto budúcnosti má byť ako obývačka? Je aj autor trofejí pre Tour de France, Formulu 1 či MS v hokeji.
Obrazy miliónového Gustava Klimta visia - nakrivo! Bolesť krku pri ich prezeraní je tým najmenším problémom. Ide o všetko. Ide o čas.
Je hľadanie kultivovaného mäsa skutočným riešením globálnych kríz?
Módna kreácia z dielne čínskeho štúdia D. Martina Queen, bociany pri Frankfurte, nakupujúci v rade na vstup do obchodu Louis Vuitton na bulvári Champs-Elyseés...
Príbeh starý ako naša civilizácia. Po ukrižovaní uložili Ježišovo telo do hrobu v neďalekej záhrade. Na tretí deň ho však našli prázdny, telo bolo preč.
Slovenskú sólistku Štátnej opery vo Viedni Slávku Zámečníkovú považujú odborníci za jedinečnú.
Do čoho by sa malo na slovenských školách investovať? Do robotov, ďalších počítačov? A čo ak by to malo byť najmä do školskej kapely a speváckeho zboru?
Snehová prehánka v Bratislave, chovateľskú prehliadka trofejí, dlhý podzemný tunel z čias komunizmu...
Chodili rôzne odporúčania, ako prihliadať na žiakov. Ale čo učitelia?
Už 10 rokov je Slovák Miroslav Matejkin šéfkuchárom v päťhviezdičkovom hoteli v Mariánskych Lázňach. Ako odnaučil Nemcov a Čechov jesť mäso?
Len zopár ľudí má v Bratislave až dve ulice (ulicu a námestie) nazvané svojím menom. Jedným je švédsky chemický inžinier a vynálezca Alfréd Nobel.
Do roku 2030 bude na Slovensku chýbať vyše 3 000 lekárov. Jeden z projektov, ktoré to chcú riešiť, spoluzakladala ešte ako prváčka na strednej škole Anna Malová.
Nedávne zaucho stredoškolského učiteľa medikovi v Lučenci bolo prešľapom, no teraz by nemalo zatieniť tisíce príkladov dobrej, mravčej práce učiteľov.