redaktorka Magazínu Pravdy
Novinárska skratka: hd
Vyštudovala novinárstvo na bratislavskej FFUK, pracovala v týždenníku Nové slovo a od roku 1986 podnes v denníku Pravda. Venuje sa kultúrnej publicistike, rozhovorom s umelcami a glosovaniu života. Je tiež prozaička, vyšli jej knižky Fúkni do púpavy, Zimné búrky, Dievčence, Plaché rozkoše, Z denníka zrelej ženy, Nový dekameron, Núdzové priznanie, ďalej dokumentárna próza Kankán nad Kremľom a knižky novinárskych rozhovorov Dialógy v ateliéroch a Pýtačky. Publikuje prevažne v magazíne Pravdy.
Nie je film ako film – na niektorý sa rýchlo zabudne, iný zostane v pamäti divákov a dostane sa do zlatého pokladu národnej kultúry.
Z histórie sa na nás valia samé hrôzy, ale dejiny obsahujú aj ľudský pokrok, múdrosť, umenie, príbehy. Práve to vedel čitateľom poskytnúť Vojtech Zamarovský.
Ako si na zosnulého Karla Gotta spomínajú slovenské osobnosti?
Pod záhadným názvom VARIABILY (74+460/28= 70 VH) sa v galérii Danubiana v Čunove koná do 27. októbra výstava k sedemdesiatke výtvarníka Viktora Hulíka.
V nedávnej ankete nám Ľubomír Feldek odpovedal veršami Guillauma Apollinairea z básne, ktorá sa volá Hotel.
Linda a Pavla sú plážové volejbalistky z filmu Cez prsty, ktorý práve hrajú v kinách. Stvárnili ich Petra Hřebíčková a Denisa Nesvačilová.
Víťazom 14. ročníka súťaže Anasoft Litera sa stala kniha spisovateľa Ivana Medešiho Jedenie.
Je to už viac ako sto rokov, čo Sergej Ďagilev, impresário a mág ruského baletu, priviezol do Paríža slávnych moskovských a petrohradských umelcov.
Od roku 1906 do 1929 sa v Paríži pravidelne konala Ruská sezóna.
Filmová komédia je náročný žáner. Divák čaká gagy, humorné situácie, nevšedné postavy, vtipné „hlášky“.
Gabriela Marcinková hrá v novom seriáli Delukse chyžnú. Dej sa odohráva v hoteli, ktorý sa síce tvári pred hosťami ako dokonalý azyl, no zamestnanci vedia svoje.
Kniha Anna zo Zeleného domu je všeobecne známa. Napísala ju kanadská spisovateľka Lucy Maud Montgomeryová v roku 1905 a vyšla po prvý raz v roku 1908.
V kinách začali premietať českú romantickú komédiu režiséra Petra Kolečka Cez prsty. Autor kultového seriálu Most! sa predstavuje aj ako režisér.
Csongora Kassaia čoskoro uvidíme v seriáli Hrobári. Má osem dielov a napísal ho český scenárista Petr Kolečko.
Lakonický názov Sérotonín naznačuje, že pôjde o pitvu ľudskej psychiky. Houellebecq si ani nenatiahne rukavice a reže.
V Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici vystavuje predstaviteľ mladej generácie slovenských výtvarníkov, sochár František Bohunický.
Kto sa chce rozlúčiť s letom, môže sa v piatok 30. augusta a sobotu 31. augusta vybrať na druhý ročník multižánrového festivalu Skaly.
Milujem Štiavnicu, prežila som tam detstvo, hovorí Kristína Greppelová. Lucia Siposová zbožňuje Partizánske a Martin Šalacha sa rád vracia domov na Zemplín.
Grafickému dizajnérovi Jozefovi Dodovi Dobríkovi prišiel z Londýna do Devínskej Novej Vsi balík, v ktorom bola masívna drevená ceruzka.
Kajakárka Jana Dukátová sa chystá na budúcoročnú olympiádu v Tokiu. Chce zabojovať o medailu. Povzbudením jej je aj ročná dcérka Lívia.
V piatok a sobotu 23. a 24. augusta sa na bratislavských Zlatých pieskoch koná už 12. ročník najväčšieho stredoeurópskeho festivalu zameraného na reggae hudbu - Uprising.
Štefan Čikoš bol slávny slovenský cimbalista, ktorý koncertoval až v Bielom dome. Patril k zvláštnej kaste, ktorú tvorili cigánski virtuózi na Slovensku.
Uprednostňujem dovolenku na Slovensku, lebo ma nebaví trmácať sa s kuframi na letisko a tŕpnuť, či lietadlo poletí, tvrdí bývalý hokejista Jozef Golonka.
Diváci v kinách sa budú triasť od strachu alebo od smiechu, podľa toho, či sa vyberú na niektorý z hororov, novinku Quentina Tarantina, alebo na českú komédiu.
Rodičia učia deti, aby boli poriadne. Dnes sa situácia trocha obrátila a občas deti vychovávajú rodičov, aby triedili odpad, nemiešali sklo s papierom, plasty s kovom a podobne.