Archeológia v riekach nie je bežná vec. Pod hladinou treba zápasiť s malou viditeľnosťou, riasami či nánosmi drevín. Miroslava a Klaudia Daňové nie sú príbuzné, no spája ich guráž.
Modrá lagúna, Vang Vieng, Laos, dieťa sa hrá pri inštalácii v pekinskom nákupnom dome, indský predavač, Prayagraj.
Talianska móda desaťročia udáva trendy. Kreácie talianskych návrhárov prinášajú závan stredomorského temperamentu na svetové móla. Pritom ich zákulisie bolo neraz poznačené nešťastím.
Nečakali, že pri tom spoznajú niekoho, koho je ťažké spoznať. Samého seba.
Ľudia na západe Srbska bojujú proti ťažbe lítia s nadnárodnou spoločnosťou aj svojou vlastnou vládou. „Nemôžeme prehrať,“ hovoria.
Mali to tu všetko zožrať chrobáky. Malo vymrieť všetko živé. Vyschnúť. A potom zhorieť do tla. Nemal tu zostať jediný živý strom.
Až polovica ukrajinských žien, ktoré sa vrátili z ruského zajatia, chce spáchať samovraždu. Tu sú príbehy tých, ktoré sa nevzdávajú.
Mesto Nikopol. Večery sú tmavé. Ľudia zhasínajú kvôli zatemneniu. Nechcú navigovať Rusov na isté ciele, ich strely do bytov, kde niekto zostal.
Most Galata, deti v člne na rieke Sáva, Lincoln Ward pri stánku, surfer na pláži Venao, Pedasi, Panama...
Žatva, ťavy na pláži, surfy na brehu mora...
Najprv menšie priestory, neskôr rozsiahla plocha. Múzeum SNP existuje v súčasnej podobe 55 rokov, keď sa presťahovalo do Pamätníka SNP. Túto impozantnú budovu stavali v rokoch 1967 - 1969.
Smrť mu niekoľkokrát skrížila cestu. Športovec telom i dušou sa vždy dokázal s údermi osudu vyrovnať a nikdy nestrácal optimizmus. Benjamín Strmeň patril k aktívnym účastníkom SNP.
Čo spája zberateľov ako je Michal Tokovský?: „Vášeň a obdiv k starej technike a umu ľudí, ktorí to dokázali vyrobiť pred vyše 100-150 rokmi.“
Florencia, Terst, dážď v Berlíne, kone pri Frankfurte, preteky na paddle boarde, Baltské more.
Ovplyvnil nielen Karla Čapka, autorku detektívok Agátu Christie alebo Tolkiena či Lewisa. Tento rok si pripomíname 150 rokov od jeho narodenia. Objavili sme zanietených prekladateľov, ktorým Gilbert Keith Chesterton zmenil životy.
Rád fotoaparátom mapuje všetko, čo z krajiny mizne. Dlhoročný profesionálny fotograf, bývalý fotoreportér i vysokoškolský pedagóg Ján Lofaj chce najnovšie prekvapiť knižkou o (aj zabudnutých) cintorínoch.
Začiatok olympijských hier, surfer na pláži Venao, večer v New Yorku, horúčavy v Číne...
Surfer na pláži Venao, veľká LED výstava v Pekingu, večer po horúcom dni v Kansas City, drak pri jazere v Číne...
Palác Gyeongbok, Soul, deti sa chladia v Gallagher Way park, Chicago, turistky v Zakázanom meste...
Africký piesok vie „rozpáliť“ oblohu do červena a rozvášniť debaty. Živí hoaxy, vraj „ho hádžu lietadlami Američania“… Nás zaujíma sila „slovenskej Sahary“.
Dekorácie v nákupnom centre, venčenie v Pekingu, cestovanie vo Frankfurte.
Kam by sa mal človek vydať, ak by sa chcel poprechádzať po krajine Slovanov?
V Rovinke neďaleko Bratislavy je svetový unikát - najväčšia farma na pestovanie šafranu vo svete. Nepotrebuje ani pole, stačia jej regály v sklade.
„Nefoťte si môj kalašnikov.“ Prečo nie? „Nie je to legálne.“ A prečo ho máš so sebou? „Kvôli medveďom. Chcete si vyskúšať?“ Čo? „Zastrieľať si.“