Zvládne zásobovať energiou celú farmu, podnik, hotel, dedinu, pričom jej obyvateľov už nemusí trápiť, ako zase „vystrelili“ ceny energií.
Na začiatku to bola "pankáčina", neskôr výborné riešenie.
Tento nebezpečný fenomén sa odohráva len posledných pár desaťročí. Začal sa nenápadne, plazivo. Ukážeme si ho na Hrone.
Pomôžeme Ukrajine s odmínovaním územia. Túto vetu počuť často. Vieme, čo je to za práca. Míny boli ešte nedávno postrachom na východnom Slovensku.
Pred týždňom sme vás testovali z ríše zvierat, teraz sa prenesieme z fauny do flóry. Tu je 9 otázok - trúfnete si na 9 správnych odpovedí?
Zvieratá. Sú všade okolo nás. Od komárov až po slony. Niektoré máme radi, iné nás otravujú alebo sú nebezpečné. Ako dobre ich poznáte? Odpovedzte na 10 otázok...
V prvých minútach 25. apríla 1974 sa z portugalskej rozhlasovej stanice Renascença ozvala melódia piesne Grȃndola, Vila Morena. Bol to signál na odštartovanie štátneho prevratu.
A ty kde budeš robiť? Práve zodpovedanie tejto otázky predurčí osud nielen jednotlivca, ale nakoniec celej spoločnosti. Pretože koho potrebuje tento štát viac?
Desiatky diel od starých slovenských a českých majstrov našla rodina lekára Bohuša Šťastného. Predbežná hodnota celej zbierky je 100-tisíc eur.
V puberte som sa začal zaujímať o vážnu hudbu. Príťažlivosť hudby spôsobovala, že som začal rozumieť, že v hudbe sa snúbi remeslo, umenie i veda.
Pred rokom vyznamenala prezidentka slovenského vinohradníka Ondreja Korpása Pribinovým krížom. Víno, ktorému sa Korpás a jeho generácia upísali, zažilo v priebehu troch dekád vzostupy aj pády. Kam smeruje?
Prekvapujúci objav o tvári Európy pred 116-tisíc rokmi môže rozhodnúť o budúcnosti. Podarilo sa to v obore, ktorý pred 100 rokmi vznikol v Československu.
Predstavte si, že vám na dvere domu zaklope investor a povie, že pôjdete aj preč, lebo tu štát postaví priehradu. Presne k takej realite Slovensko smeruje.
Súš pred stámiliónmi rokov nebola vôbec prívetivým miestom. Ako ju život vôbec dokázal kolonizovať? Časť fascinujúcej odpovede nachádzajú vedci v lišajníkoch.
Vyzerajú ako z 3D tlačiarne, ale kedysi to boli živí ľudia. Podľa organizátorov výstava ľudských plastinátov nenarúša ľudskú dôstojnosť.
Čo také nám môže prastará, no pritom obyčajná ryba, ktorá sa stráca medzi prstami, povedať o zdraví najväčšej rieky Európskej únie a vôbec všetkých vôd?
Vybrali sme sa do Šenkvíc. Ležia 30-40 minút od Bratislavy na úpätí Malých Karpát.
Úspora 15 či 20 percent je už významné číslo. Pre také firmy, ako sú zlievarne, zváračské dielne, automobilky, ale napríklad aj pekárne ide o desaťtisíce eur mesačne.
Verejnosť vysiela jasný signál, že politici by mali čo najskôr priniesť riešenia na ochranu klímy, vody, vzduchu, životného prostredia, neporušenej prírody.
V komunite expertov na medzinárodné vzťahy sa vedie diskusia o možnom „konci americkej unipolarity“ - ktorá bola výsledkom ukončenia studenej vojny.
Podľa zistení Európskej komisie 42 percent on-line environmentálnych tvrdení korporácií predstavuje klamstvá.
Kováč Ján Kavuliak do poslednej chvíle vzdoroval štátu, ktorý rozhodol, že 900 oravských rodín musí odísť, aby ich domovy zaplavila Oravská priehrada.
Bol to obyčajný príborový nôž, akým zlodej v roku 2000 vyrezal z reštaurácie secesného hotela Thermia na piešťanskom Kúpeľnom ostrove unikátny päťuholníkový obraz.
Mala to byť veľká senzácia, no bol z toho iba obrovský škandál.
Výborná esej Unesený Západ alebo Tragédia strednej Európy má čo povedať aj po 40 rokoch, v čase vojny na Ukrajine.