Toto je príbeh Milana Presburgera. Stal sa protestantským kazateľom a spolu s dobrovoľníkmi denne pomáha ľuďom bez domova. Niekomu zahnať hlad, iným dostať sa z ulice.
Vysoká spotreba elektriny v domácnosti škótskej matky Carolynne Hunterovej má jedinú príčinu: nevyliečiteľne chorá dcéra Freya musí byť nepretržite napojená na prístroje.
Alina Kabajevová má možno najzáhadnejší súkromný život spomedzi všetkých verejne známych žien v Rusku.
Joe Veselsky si na pôde slovenského veľvyslanectva v Dubline prevzal spolu s Tomim Reichentalom vyznamenanie za statočnosť. Obaja prežili hrôzu holokaustu.
Čo vytvára identitu regiónu, kraja, národa, štátu? Nie sú to len ľudí zjednocujúci jazyk, zvyklosti, tradície územia, ale aj nezameniteľné originálne potraviny.
Nová kniha autora Jána Gálika Milan Rastislav Štefánik a jeho rodný kraj je objavná. Sústreďuje sa na prostredie, z ktorého Štefánik vyšiel, a na ľudí okolo neho.
S politikou nemal skúsenosti, ale uverila mu jednoznačná väčšina voličov. Najprv ich zabával ako fiktívny prezident v seriáli, neskôr sa stal skutočnou hlavou štátu.
Dánska panovníčka Margaréta II. dokázala obdivuhodnú vec: monarchiu, o ktorej veľa Dánov kedysi pochybovalo, zmenila na jednu z najobľúbenejších na svete.
Najbohatší človek na svete, ktorý sa priznáva k tomu, že na Twitter často prispieva, keď sedí na toalete? Aj to je Elon Musk. Podľa magazínu Time je osobnosťou roka 2021.
Keby sa splnilo to, čo pápež František predpokladal, na Slovensko by nepricestoval.
Meghan Markleová, manželka britského princa Harryho, oslávila 4. augusta 40 rokov. Najkrajší darček však dostala skôr: Pred dvoma mesiacmi porodila dcérku.
Tomáš Slovinský fotografuje hviezdy a jeho snímky získavajú medzinárodné ocenenia, aj od amerického úradu pre letectvo a vesmír NASA. Ako sa vlastne fotí tma?
Esther Bejaranová povinne muzicírovala v Auschwitzi. Ako jedna z dvoch posledných žijúcich členiek ženského orchestra v tábore smrti zomrela vo veku 96 rokov.
Mária Slugeňová: Kedysi sme viac liečili a menej papierovali. Pre rodičov sme boli autorita.
Skúste sa Slovákov spýtať, koľko poznajú znamenitých syrárov a bryndziarov. Je tu však muž, ktorý nenápadne režíruje veľkú zmenu v našom vedomí. Karol Herian.
Jozef Mak nie je len literárna postava z románu Jozefa Cígera Hronského, ale aj známa tvár z TV Varecha.
Tomáš Helísek má 35 rokov, od narodenia mozgovú obrnu a za sebou 13 operácií chrbtice. Vôbec sa nesťažuje - pracuje, jazdí na handbiku a najmä - fotografuje.
Slovenka Eva Fúriková vyštudovala novinárstvo, dnes je z nej šťastná cukrárka v Bristole. Pre kolegov je čarovná "chef Eva", ku ktorej prídeš s boľačkou a odídeš so sušienkou a úsmevom.
Leteli traja, hrdinami sa stali dvaja. Jeden z trojice sa 20. júla 1969 nemohol dotknúť nohami Mesiaca. Niekto z posádky musel zostať v kozmickom korábe. Bol ním Michael Collins.
Jeden z najžiadanejších eventových moderátorov rozdáva dobrú náladu. Pracoval pre Karla Gotta, stretol sa s pápežom Jánom Pavlom II. aj s Františkom a pár viet si vymenil aj s dalajlámom.
Záujemcov bolo veľa, ale nádej stať sa hrdinom mal len jeden. Jurij Gagarin pred šesťdesiatimi rokmi, 12. apríla 1961, ako prvý človek obletel Zem.
Dávid Králik sa stal učiteľom z presvedčenia. Verí, že učiteľ by mal byť dobrý a múdry človek, ktorý si hlboko váži svojich žiakov a záleží mu na nich.
Piešťanom vdýchol život, ale ten jeho ani zďaleka nebol jednoduchý. Bol nútený zanechať štúdium, pretože ako 20-ročný musel riadiť kúpele.
Bývalý americký minister zahraničných vecí v decembri oslávil stovku. Posledný velikán americkej diplomacie bol ešte donedávna verejne činný. Umrel 6. februára.
Keď sa pred 45 rokmi ukázal na verejnosti, totalitný režim ho oslavoval ako hrdinu. Bol to však naozaj dobrý špión alebo iba zúfalec, čo chcel vyhodiť do vzduchu Rádio Slobodná Európa?