reportér prílohy Víkend
Novinárska skratka: aba
V Pravde pracuje od roku 2006. Začínal ako regionálny spravodajca v Bratislave, neskôr pracoval v Nitrianskom a Trnavskom kraji. V súčasnosti pôsobí ako reportér prílohy Víkend. Vyštudoval žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Narodil sa v Kyjeve na Ukrajine, vyrastal v Nitre. Má rád sci-fi a záhradu.
Špičkový český horolezec Marek Maara Holeček nedávno na Slovensku krstil novú knihu. Nazval ju Dotknúť sa duše.
Môže byť salamandra kľúčom k dobrému životu tisícov ľudí žijúcich pod Čergovom?
Učiteľom Slovenska 2021 sa stala nemčinárka Alexandra Hučeková zo vzdelávacieho centra Babylon Education v Žiline.
Jeden z najmocnejších zdrojov pitnej vody na Slovensku patrí k najkrehkejším. Už stavba obopínajúca prameň Vrchovište nabáda k bázni - ste v chráme vody!
To, čo ľudí počas pandémie chránilo, ich teraz ohrozuje. Životné prostredie zamorili stámilióny vyhodených jednorazových plastových rúšok a respirátorov.
Kým budeme nakupovať ruský plyn, budeme sa podieľať na utrpení Ukrajincov. Riešením však nie je hľadanie nových dílerov na uspokojenie energetickej závislosti.
Ocenenou finalistkou prestížnej Ceny Dionýza Ilkoviča bola aj matematikárka Mária Dományová. So smiechom hovorí, že je rovesníčkou matematickej olympiády.
Gerald Klamer bol svedkom skazy, no prináša nádej. Vydal sa preskúmať najcennejšie lesy Karpát, začal na Slovensku vo Veľkej Fatre a Vysokých Tatrách.
Po napínavom zápase a odkladoch sa začala reforma národných parkov, jedna z najzásadnejších zmien, aké sa v ére samostatnej republiky dotýkajú krajiny.
Gerald Klamer štvrťstoročie pracoval ako lesník v Nemecku. Mal dobrú prácu, no minulý rok dal výpoveď. Nemohol sa viac pozerať na to, čo sa deje s lesmi.
Slovensko by malo podľa európskych spotrebiteľských organizácií nasmerovať sociálnu pomoc pre nízkopríjmové domácnosti, ktoré čelia zvýšeným cenám energií.
Práve v čase kríz, ktoré práve spoločnosť zažíva, sa ľudia potrebujú dostať na vzduch, prejsť sa po prírode a obklopiť jej prirodzenou krásou.
Skutočne prekrásne predmety ukrýva hrobka egyptského faraóna Tutanchamóna, ktorú Carter objavuje pred 100 rokmi.
Pandémia nielen berie, ale aj dáva. Vďaka pandémii mohla veda dosiahnuť razantný pokrok, konštatujú Michèle Vialletteová a Maxime Diot z Pasteurovho inštitútu.
Voda je život. Je miesto, jedno z posledných v strednej Európe, kde sa to dá naozaj pochopiť. Na Dunaji v Národnom parku Donau-Auen.
Štyri Slovenky vymysleli unikátnu náhradu kože. Ich riešenie môže vdýchnuť nové sily regiónom na Slovensku, pomôcť prírode, zamedziť odpadu.
Môžeme byť hrdí, že máme takéto deti! Hovorí Zuzana Gallayová, manažérka medzinárodného programu Zelená škola.
Olena vystrašená vyskočí z postele a vrhne sa rukami podopierať stenu. Až po chvíli precitne a pochopí, že je to len hrozný sen.
Podľa ukrajinskej tajnej služby Rusko plánuje masívne výruby na okupovaných územiach, aby mohli drevo predať a získať peniaze na vojnu.
Putinova nezmyselná vojna obnažila jednu z najväčších slabín Slovenska - závislosť od energie z Ruska.
Pozrite sa do tváre Ukrajinky, Ukrajinca. Nájdite odvahu a pozrite sa im priamo do očí, nastavujú nekompromisné zrkadlo. Vydržíte, uhnete?
Tisíce mŕtvych a ranených, státisíce utekajú, no v tichosti a takmer nebadane sa vkráda ďalší obrovský a strašidelný tieň vojny.
Pandémia zabrzdila projekt Etnikana - Hudba je reč, ktorej rozumieme všetci. Skúsia ho presunúť do on-line priestoru. O výzvach nápadu hovorí producent Tomáš Slebodník.
Vydávame sa do slovenského pralesa Udava, no ani nestihneme doň vojsť a kúsok za Osadným na obyčajnej ceste v hlbokom snehu nájdeme stopu - vlka!
Hoci sa pred tromi rokmi upravil zákon, aby nebolo možné dotovať výrobu energie z dreva z lesa, v teréne sa presviedčame, že sa to naozaj deje. Zákon sa má dokonca uvoľniť.