Kľúč od Zikmundovej bránky stále mám, tvrdí Petr Horký (nar. 1973), niekdajší moderátor, dnes režisér i polárnik, ktorý má na konte zhruba stovku dokumentárnych filmov.
V prezidentskom úrade ho v roku 2016 vystriedala žena - Kersti Kaljulaidová. Pravde poskytol exkluzívny rozhovor, ako vníma dianie v Estónsku.
Rieka vzniká tam, kde dážďovky sú veľrybami. Kde sa hmýri rozmanitý život ako na koralových útesoch. Kde je to? Pod vašou topánkou na prechádzke v Tatrách.
Nemyslím si, že súčasná vládna koalícia sa rozpadne, pridlho čakali na moc a tak ľahko sa jej nevzdajú, hovorí Darina Malová, profesorka politológie na UK v BA.
Pavel Dvořák junior v Číne žije už desať rokov. Venuje sa cestovnému ruchu, je publicista a filmár. V Číne sa aj oženil, jeho manželka Liya pracuje tiež v cestovnom ruchu.
Ak by Lučanského napadli v cele, nebolo by to jednoducho možné utajiť pred ostatnými obvinenými, hovorí generál vo výslužbe Oto Lobodáš.
Odvážia sa politici siahnuť na výsluhové dôchodky bývalých príslušníkov ŠtB? Podľa poslankyne Anny Andrejuvovej (OĽaNO) sa s takou zmenou počíta, no chýbajú informácie.
Ľubomíra Tóthová vyštudovala molekulárnu biológiu. Hľadá spôsoby, ktoré zistia ochorenie v skorom štádiu a pacienta môžu ušetriť nepríjemných vyšetrení.
Slovensko by nemalo čakať, kým WHO odporučí ivermektín proti COVIDU-19, pretože potom môže byť na trhu nedostatok tohto lieku, hovorí odborník Ondrej Halgaš.
Ivica Lačná je pôvabná žena, ktorá už ôsmy rok úspešne vedie PD SNP so sídlom neďaleko Martina. Je predstaviteľkou novej generácie poľnohospodárskych manažérov.
Medicínu vníma praktický lekár Karol Mika ako svoje životné poslanie. Ordinuje už neuveriteľných 65 rokov, a stále ho to baví. Napriek veku sa skončiť nechystá.
Asi neexistuje známejší diplomat. Henry Kissinger má 97 rokov a stále je aktívny. Historikovi Thomasovi Schwartzovi o ňom vyšla nedávno kniha. Čo nám prezradil?
Slovenská firma GA Drilling už niekoľko rokov vyvíja celosvetovo unikátnu technológiu na sprístupnenie energie z hĺbok zeme. Viac nám prezradil jej zakladateľ Igor Kočiš.
Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa mohli pripraviť rýchlejšie ako predchádzajúce vďaka moderným metódam molekulárnej biológie. Problémy nie sú tu, ale inde.
Príroda nachystala pre obyvateľov Považskej Bystrice v decembri nevšedné divadlo. Priamo v meste v rieke Domanižanka tiahnu pstruhy! Aj táto však môže zmiznúť.
Muču Kiš (7 452 m n. m.) je najvyššou nevylezenou horou sveta. Tento rok ju skúsila pokoriť trojčlenná česká expedícia vedená českým horolezcom Pavlom Kořínkom.
Herec Juraj Bača želá každému zažiť lásku od psíka, ktorému ste zmenili život. Zdôveril sa, že svoje čierno-biele čudo Niky našiel, keď prežíval ťažké obdobie.
Učiteľ zo Základnej školy v Skýcove Jozef Zvolenský sa po prvej vlne pandémie pustil do nakrúcania videí. S pomocou papiera, fixky a Lega. A aký je výsledok?
Významná časť tvorivého života hudobného velikána Ludwiga van Beethovena sa spája so Slovenskom. Pobýval v obci Dolná Krupá, kde sa nachádza nádherný kaštieľ.
Lekár a pesničkár z folkového združenia Slnovrat Pavel Malovič má popri medicíne a športe nesmierny prehľad o literatúre, hudbe či výtvarnom umení.
Aké etické dilemy rieši vo svojej najnovšej knihe Medzi dobrom a zlom šachový veľmajster a lektor kritického myslenia Ján Markoš? Ako si na ne vytvoriť názor?
Prečo má niekedy obavy pred rozhovormi, čo je pre ňu tabu, prečo jej neprekážajú narážky na jej výzor a prečo nikdy neverila na deda Mráza.
Z diaľky jeho život pripomína americký sen, nič však nie je ružové, ako sa zdá. V živote musel zniesť kadečo, práve pre svoj rómsky pôvod. Neľutuje sa.
Aké prekážky musia prekonať zahraniční lekári, ak chcú pracovať u nás? Dostali podklady pred skúškou? Opýtali sme sa Medzinárodnej asociácie lekárov na Slovensku.
Opäť kúrime. Predstavujú nesprávne používané piecky a zanedbané komíny väčšie riziko ako továrenské komíny? Odpovedá manažér kvality ovzdušia Ladislav Bíro.