Najkurióznejšie krádeže? Pláž, most, tank, automat na kondómy...

Túžba kradnúť je zrejme rovnako stará ako ľudstvo samo. Niektoré veci, ktoré ľudia kradnú, sa dajú pochopiť - napríklad jedlo. Iné sa však bráni akejkoľvek logike. Server Crime Wire zostavil prehľad vecí, ktoré by asi väčšine ľudí nenapadlo kradnúť - a hneď na druhú priečku umiestnil most rozobratý zberačmi šrotu v Českej republike...

27.02.2017 14:00
debata (5)

1. Pláž

Na pláži na Jamajke ktosi ukradol tonu piesku. Aj keď sa ho nikdy nepodarilo nájsť, polícia predpokladá, že ho zlodeji rozpredali okolitým hotelom.

2. Most

Keď sa v roku 2008 pri železničnom moste na nepoužívanej trati medzi Chebom a Starým Hrozňatovom v Českej republike objavila skupina mužov, tvrdili okoloidúcim, že boli najatí na jeho demoláciu – a nikto ich slová nespochybnil. Most rýchlo zmizol, ale ako sa neskôr ukázalo, samozvaní „inžinieri“ boli v skutočnosti zlodeji kovu. Most už sa nájsť nepodarilo. V roku 2013 ich napodobnili neznámi zlodeji, ktorí v Ostrave rozoberali za prevádzky most cez Odru, z ktorého ukradli 900 skrutiek s kovovými doskami. Ešte o krok ďalej však zašiel v roku 2015 zlodej v Poľsku, ktorému sa podarilo ukradnúť celý železničný viadukt s hmotnosťou 40 ton – a chytili ho až vtedy, keď rozoberal ďalší most.

3. Pár bronzových slonov

Súsošie 1,8 metra vysokých slonov odliatych z bronzu zmizlo v meste Ojai v Kalifornii a napriek tomu, že je značne ťažké, zostáva naďalej nezvestné.

4. Poklopy kanálov

Poklopy sú, ako sa zdá, zaujímavým suvenírom či predmetom vhodným na speňaženie. Inak by Los Angeles v roku 2011 nezažilo sériu ich krádeží, rovnako ako napríklad v roku 2004 Londýn. V rovnakom roku ukradli zlodeji odhadom 240 000 poklopov v uliciach Pekingu.

5. Desaťkolesový náves

Odísť z benzínky bez zaplatenia je pomerne častým druhom drobnej kriminality. Do úplne inej kategórie sa však dostal zlodej, ktorý v okrsku Baltimore ukradol desaťkolesový cisternový náves obsahujúci viac ako 11 350 litrov benzínu.

6. Automat na kondómy

Istý opilec v Michigane zložil zo steny krčmy automat na kondómy a odišiel s ním domov. Mal však smolu, pri jeho ceste domov, kam si niesol svoju ukoristenú skrinku s prezervatívmi, ho sledovali nielen okoloidúci, ale aj polícia, ktorá ho zadržala. O krádež automatu na kondómy sa na Štedrý deň pokúsil tiež zlodej v Nemecku, ktorý sa ho pokúsil uvoľniť s pomocou výbušnín. Jej množstvo však neodhadol a pri explózii zahynul. Poučenie? Zločin sa nevypláca.

7. Tank

V San Diegu vzbudil svojho času rozruch muž, ktorý vošiel do vojenského zariadenia, krompáčom si otvoril prielez tanku, nastúpil doň a vydal sa na spanilú jazdu po diaľnici. Zastrelili ho policajti po tom, čo odmietol ukradnuté vozidlo opustiť.

8. Semenník

Po prepitej noci sa mnohí zobudia a zistia, že nemajú peňaženku alebo telefón. Podstatne horšie na tom však bol ženatý ruský televízny herec, ktorý sa prebudil a zistil, že nemá časť pohlavných orgánov. V bare sa zoznámil s príťažlivou blondínkou, dal si s ňou niekoľko pív, padlo niekoľko bozkov – a potom si už nič nepamätá. Nasledujúceho rána sa prebudil na zastávke autobusu ľahší o oba semenníky. Polícia predpokladala, že išlo o prácu gangu obchodujúceho s ľudskými orgánmi, pretože operácia „vyzerala profesionálne vykonaná“.

9. Živý žralok

Zlaté rybičky nestačili mužovi z Británie, ktorý choval rovno žraloka – konkrétne žraloka koralového (Atelomycterus marmoratus). Jeho podivný domáci maznáčik nezostal bez povšimnutia; po čase sa k nemu ktosi vlámal a viac ako polmetrového žraloka ukradol.

žralok biely

10. Einsteinov mozog

Po smrti Alberta Einsteina v roku 1955 vykonal lekár a patológ Thomas Stoltz Harvey jeho pitvu. Až v roku 1978 zistil novinár Steve Levy, že si Harvey vtedy nechal Einsteinov mozog ako suvenír – a uchovával ho v zaváracom pohári.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #krádeže #zlodeji #kuriozity