Šialené teórie z internetu: Plochá Zem, neexistujúce Fínsko, či mŕtva Avril Lavigne

Spolu s rozruchom okolo zverejnenie tajných dokumentov o atentáte na amerického prezidenta Johna Kennedyho sa do centra pozornosti znova dostali rôzne konšpiračné teórie o tejto vražde. Internet pritom konšpiračné teórie priam miluje, niektoré zrejme viac ako iné - napríklad tú, že Beatles v skutočnosti neexistovali, podobne ako napríklad Fínsko. Píše o tom britský denník The Guardian.

04.11.2017 10:00
ISS, vesmír, zem, vesmírna stanica, satelit Foto:
V čase, keď sondy posielajú fotografie Zeme, je pritom veľmi ťažké teóriu o plochej Zemi udržiavať pri živote.
4

Nebývalú renesanciu, možno dokonca najväčšiu od čias renesancie, zažíva na webe teória, že Zem je plochá. Nie je ale úplne jasné, či vo svete skutočne existuje generácia ľudí, ktorá verí tomu, že je zemeguľa plochá, alebo či ide o internetový vtip. V čase, keď sondy posielajú fotografie Zeme, je pritom veľmi ťažké túto teóriu udržiavať pri živote.

Iná teória tvrdí, že Beatles v podobe, v akej ich poznali milióny ľudí, nikdy neexistovali, hoci ich všetci videli a počuli. Podľa zástancov tejto teórie bola legendárna britská skupina natoľko plodná a všadeprítomná, že každý zo štyroch „chrobákov“ musel mať dvojníka. Ako kľúčový dôkaz napríklad roky predkladajú meniaci sa tvar obočia Paula McCartneyho. Medzi fotografiami z rôznych časových období nie je žiadna zhoda.

Niektorí dokonca veria, že Paula McCartneyho nahradili.

Na sociálnej sieti facebook potom zrejme vznikla a šírila sa teória, že Fínsko neexistuje. To, čo je na mape znázornené ako táto severská krajina, je vraj kus Baltského mora, ktorý Japonsko a Rusko spoločne využívajú na rybolov. Každému pritom tvrdia, že sa tam nachádza krajina, aby udržali ďalšie rybárske lode v úctivej vzdialenosti. Tí, čo si myslia, že žijú vo Fínsku, boli oklamaní a zotrvávajú v skutočnosti vo východnom Švédsku.

Väčšina ľudí pozná tvrdenie, že Apollo 11 nikdy nepristálo na Mesiaci a že videozáznam z tejto udalosti je podvrh. Dodnes ale niektorí veria tomu, že americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) falšuje zábery svojich robotických vozidiel pre prieskum Marsu a tieto videá natáča v Kanade. A tí, ktorí prijmú fakt, že vozidlá naozaj existujú, sú zasa napríklad presvedčení, že zaznamenali tieň človeka, ktorý stroj opravuje, ale NASA sa to snažila poprieť. Na Marse človek ešte nikdy nebol.

Niektorí prispievatelia na sociálnych sieťach sa upli na myšlienku, že za kanadskú speváčku Avril Lavigne, ktorá bojovala so slávou v mladom veku, zaskakuje na verejnosti od roku 2003 dvojníčka menom Melissa.

Niektoré konšpiračné teórie zašli tak ďaleko, že speváčku rovno pochovali – s tým, že jej manažment a nahrávacia spoločnosť nasadili Melissu, aby hviezdu zastupovala na plný úväzok. Tieto teórie podnietil fakt, že Lavigne bola raz vyfotografovaná s nápisom Melissa na ruke.

Niektorí prispievatelia na sociálnych sieťach sa upli na myšlienku, že za kanadskú speváčku Avril Lavigne, ktorá bojovala so slávou v mladom veku, zaskakuje na verejnosti od roku 2003 dvojníčka menom Melissa.
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
4 debata chyba
Viac na túto tému: #internet #konšpiračné teórie