Zem sme zdedili od našich rodičov, máme ju požičanú od detí. Nie je fér, aby naše deti riešili problémy, ktoré sme spôsobili my súčasníci.
Vlny horúčav budú nebezpečnejšie, rovnako aj zrážky i povodne. A dôvod?
Festival AMPLIÓN založili v čase, keď Kotleba začal zasahovať do kultúrnych projektov podobne grobiansky, ako to dnes robí vedenie ministerstva kultúry.
„Podozrievam každého nového, kto tam príde na základe politického rozhodnutia, že bude mať pripravený balík vecí, ktoré treba ‚pustiť’."
Ľudská bytosť z Ruska si povedala - tam ide sanitka, idem zabiť jej posádku.
Čím viac vie dnešný človek o svete okolo seba, tým menej vie o sebe. A čím plytší je ponor do seba, tým viac sa otvára priepasť do ľudského vnútra.
Vladimír Strmeň sa do Slovenského národného povstania zapojil ako 16-ročný. Súčasnej generácii odkazuje - nedopusťte viac podobné hrôzy!
Prudko sa meniaca klíma povzbudzuje európske mestá k rozvoju, k akému v dejinách ťažko nájsť paralelu.
Mnoho ľudí sa pre profesionálne rodičovstvo rozhodne len preto, aby si finančne prilepšili.
Slovenské školstvo dokáže byť svetovo inovatívne a máme byť na čo hrdí.
Nepoučili sme sa a pre potomkov chystáme rovnaké trápenie.
Nový zákon o strategických investíciách obetuje práva občanov na úkor veľkých projektov, mieni Ivana Figuli, právnička spolupracujúca s mimovládkou Via Iuris.
Ján Gábor napísal svoju prvú knihu o Trianone, druhú tvoria eseje a rozhovory. Čo hovorí o tom, že Zuzana Čaputová ho odmietla vymenovať za veľvyslanca?
Čím hlasnejšie sú výbuchy, tým hlasnejšie spievajú.
Ministerstvo životného prostredia pod vedením Tomáša Tarabu, nominanta SNS, vydalo pokyn prepustiť časť zamestnancov v slovenských národných parkoch.
Zaujímavú stopu v celom príbehu má aj Slovensko, a to vďaka prírodovedcovi, dokumentaristovi a fotografovi Tomášovi Hulíkovi.
Ich tvorivé úsilie je malou, ale podnetnou sondou do slovenskej byrokracie. Ide o dôkaz, že aj zložité veci sa dajú urobiť zrozumiteľnými pre obyčajných ľudí.
Francúzsko stanovilo pravidlá pre mobily na školách už pred 15 rokmi. Aj na Slovensku školy už niekoľko rokov nastavujú pravidlá, nie všade sú však efektívne.
Drevo vyťažené v TANAP-e neskončilo na Slovensku, aby sa zhodnotilo na drevený výrobok. Končí v zahraničí vo firme, ktorá vyrába peletky a rezivo.
Ak to vlády myslia s klimatickou krízou vážne, odteraz už nemôžu byť žiadne nové investície do ropy, plynu a uhlia. A predsa Slovensko plánuje výstavbu LNG terminálu na Dunaji.
Keď je reč o československom odboji a o vzniku Československa, ako prví sa uvádzajú Masaryk, Štefánik, Beneš. No chýba ešte jedno kľúčové meno.
Súčasnej vláde nedarí včas a riadne napĺňať Plán obnovy a odolnosti.
Ministerstvo životného prostredia pokračuje pod taktovkou Tomáša Tarabu v rozhodnutiach, ktoré vedú k deštrukcii prírody a odstraňovaní ľudí, ktorí ju chránia.
Čo sa začína dnes? Keď nenávistné prejavy valcujú on line priestor a spoločnosť povzbudená grobianskymi vyjadreniami politikov ich vníma ako úplne normálne?
Sme na rázcestí, kam chceme smerovať. Spoločnosť je rozdelená, čo sa odráža v medziľudských vzťahoch. Je ohrozená demokracia a demokratické inštitúcie.